آموزش مدلسازی و آنالیز خرپای دو بعدی با نرم افزار آباکوس به صورت PDF

  • دوشنبه 7 اکتبر 2019
  • بازدید ۱۷۹ نفر

تصویر two-dimensional-truss-modeling-and-analysis-with-abacus-pdf_685

آموزش مدلسازی و آنالیز خرپای دو بعدی با نرم افزار آباکوس

آموزش مدلسازی و آنالیز خرپای دو بعدی با نرم افزار آباکوس به صورت PDF را آماده کرده ایم که روند مدلسازی خرپای دو بعدی را به صورت گام به گام انجام می دهد، در ادامه بخشی از مطالب آن را بیان می کنیم.

 مشخصات خرپای مدلسازی شده در محیط نرم افزار آباکوس

مطابق شکل ارائه شده، خرپای فوق دارای هفت عضو بوده که به صورت دو بعدی در محیط نرم افزار آباکوس مدل گردیده است، این خرپای دو بعدی دارای دو تکیه گاه در انتهای سازه است که تکیه گاه سمت چپ به صورت مفصلی و در سمت راست نیز به صورت غلطکی در نظر گرفته شده است. در استیپ اول بر گره وسط نیروی عمودی رو به پایین به مقدار ۱۰۰۰۰ نیوتن به صورت متمرکز و استاتیکی وارد می شود. اعضای این خرپای دو بعدی متشکل از میله هایی از جنس فولاد با مقطع دایره ای شکل هستند که شعاع هریک از این میله ها ۵ میلی متر و طولشان ۱ متر است.

بخشی از روند مدلسازی و آنالیز خرپای دو بعدی

گام اول در انجام  آنالیز مسائل اجزا محدود، ترسیم هندسه مسئله مربوطه در محیط نرم افزار آباکوس می باشد، پس بنابراین با اجرای نرم افزار Abaqus CAE اولین صفحه ظاهر می شود که صفحه Start Selection است در ادامه برای ایجاد یک مدل جدید گزینه Database Create Model را از صفحه نمایش داده شده انتخاب می کنیم تا وارد محیط نرم افزارآباکوس جهت ایجاد یک مدل جدید شویم.

تصویر two-dimensional-truss-modeling-and-analysis-with-abacus-pdf_685

 

باکس دانلود
شناسه:
۶۸۵
صفحات:
۴۹
زبان:
فارسی
فرمت فایل:
PDF
لینک دانلود:
جهت دانلود در کانال تلگرامی (ID: @TakCivil) عضو شده و از لینک زیر دانلود را انجام دهید
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است