آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

  • یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۴۰۲
  • بازدید ۳۱۲ نفر

تصویر Learning-how-to-work-with-a-computer-screen-1936 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

جهت آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا ابتدا با انتخاب کليد “ریزمتره” می توانید احجام هر پروژه یا هر عملیات مورد نظر را انتخاب و با آیتم های هر فهرست بها مطابقت داده و وارد نمایید که علاوه بر احجام کاری، می توانید مشخصات کامل تری برای هر آیتم در قسمت شرح عملیات یا ملاحظات مطابق شکل زیر بنویسید.

تصویر estimated-meters_1936_1_1 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

برای شروع کار با فرم ریز متره می توانید ابتدا موقعیت های پروژه را تعریف نمائید. همانطور که ملاحظه می کنید یک کمبو برای این منظور در بالای فرم ریزمتره با عنوان موقعیت قرار داده شده است. با کلیک روی دکمه “سه نقطه” موجود در فیلد موقعیت، وارد فرم ایجاد موقعیت ها می شوید و می توانید عملیات درج، حذف و ویرایش را روی موقعیت ها انجام دهید. برای دیدن آیتم ها به تفکیک دفترچه فهرست بها، روی دکمه “سه نقطه” داخل کادر قرمز رنگ کلیک نمایید.

موقعیت ها

یکی از فواید تعریف موقعیت ها نظم دادن به چیدمان آیتم ها و محل اجرای آنها می باشد به این صورت که با انتخاب هر موقعیت می توانید لیست آیتم های موجود آن را ملاحظه نمائید. علاوه بر این می توانید همراه با تعریف هر موقعیت ضریب یا ضرایبی (حداکثر 3 ضریب) را برای آن، همراه با عنوان تعریف کنید. این ضریب فقط به آیتم های همان موقعیت اعمال می شوند.

تصویر estimated-meters_1936_2 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

در فرم موقعیت ها با کلیک روی “+” می توانید ردیف های جدیدی را اضافه کنید.

منوی فرم فعالیت ها

در منوی فرم فعالیت ها با کلیک روی کلید به شکل دوربین در شکل بالا، فرم زیر باز می شود.

تصویر estimated-meters_1936_3 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

در این فرم می توانید بر مبنای نام موقعیت عمل جستجو را روی لیست موقعیت ها انجام دهید. با کلیک روی “فلش” می توانید این لیست را ردیف بندی نمایید، زمانی که بخواهید ترتیب موقعیت ها را در ریزمتره با توجه به ترتیب دلخواهتان تغییر دهید کافی است در این جدول شماره ردیف را بر اساس اولویت آنها و ترتیب مدنظرتان وارد کنید تا بعد از این در کمبوی موقعیت ها نیز چیدمان آنها براساس شماره گذاری شما باشد. در جدول موقعیت ها سه ضریب مشاهده می کنید که می توانید در صورت تمایل هر کدام را تکمیل نمائید.

برای سفارشی کردن موقعیت ها در اعمال ضرایب می توانید هر یک از این ضرایب را علاوه بر تکمیل، به هر یک عنوان خاصی نیز اختصاص دهید که ضرایب توصیفی تان دارای عنوان نیز باشد. برای این کار کافی است روی ضرایب کلیک راست کرده و با ظاهر شدن فرم زیر می توانید عنوان مورد نظر را تایپ کنید.

تصویر estimated-meters_1936_4 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

با زدن آیکون “فلش ارتفاع” موجود در قسمت بالای فرم موقعیت ها، فرم ضرایب ارتفاع و طبقات باز می شود که می توانید این ضرایب را که عموماً به موقعیت خاصی تعلق می گیرد را برای هر موقعیت محاسبه کنید. بعد از تعریف و انتخاب هر موقعیت می توانید آیتم ها را همراه با احجام کاری وارد کنید. برای اضافه کردن آیتم کافی است ابتدا کد فهرست بها را در جدول ریزمتره وارد کرده و با زدن Enter، اشاره گر با توجه به اثر واحد آیتم، روی ستون عملیات می رود و می توانید شرح عملیات آیتم را وارد نمائید.

در صورت تکمیل این فیلد (یا خالی گذاشتن آن) با زدن Enter، اشاره گر به ترتیب روی ستون های تعداد، طول، عرض، ارتفاع و وزن حرکت می نماید و در انتها روی ستون ملاحظات قرار می گیرد که می توانید شرح ملاحظات آیتم را در این فیلد وارد کنید.

نکته:

لازم به ذکر است که حرکت اشاره گر روی ستون های طول، عرض و ارتفاع به صورت خودکار و اتوماتیک می باشد. یعنی با توجه به واحد کار هر آیتم اثر واحد آن نیز برای سیستم تعریف شده و اشاره گر فقط روی ستونهای مورد نیاز، حرکت می کند. سپس مقدار آن را از کاربر درخواست می کند و در نهایت از حاصلضرب خطی تعداد و واحدهای هر آیتم، جمع جزئی محاسبه می شود، در صورتیکه کلید “اثرواحد” موجود در قسمت پایین صفحه ریز متره، را خاموش کنید (با کلیک کردن) این امکان در سیستم از بین می رود و باید به طور دستی اثر واحد مورد نظرتان را برگزینید. در صورتی که در فرم ریزمتره و در یک موقعیت چند بار یک آیتم را که در عملیات مختلفی با مقادیر متفاوتی انجام شده اند وارد نمائید.

به هر یک از آنها یک زیر ردیف تعلق می گیرد یعنی شماره ردیف ثابت و شماره زیر ردیف ها متغیر می باشد که تعداد دفعات مکرر آیتم ها را نشان می دهد. با راست کلیک روی سمت راست فرم ریزمتره می توانید عملیاتی نظیر اضافه کردن آیتم زیر ردیف جاری، حذف ردیف انتخاب شده، کپی به حافظه و خواندن از حافظه و نقل به را انجام دهید. در فرم ریزمتره با راست کلیک روی هر سطر و انتخاب گزینه نقل به، پنجره ای باز می شود که می توانید در باکس مربوطه آیتم هایی را اضافه نمائید و سپس دکمه تأیید را بزنید.

قبل از بستن این پنجره می توانید هر چک باکس طول، عرض، ارتفاع و غیره را فعال یا غیر فعال کنید. با این کار یک رابطه ای بین آیتم های اضافه شده از طریق المانهای انتخاب شده بوجود می آید. یعنی مقادیر هر یک از المانهای انتخاب شده از آیتم اصلی به آیتم های اضافه شده اختصاص می یابد و بعد از این عمل هم با تغییر هر یک از این مقادیر در آیتم اصلی، عیناً به آیتم های جدید منطبق می شود و لحاظ می گردد.

این عمل در زمانی که چندین آیتم مرتبط با یک مقدار مشابه انجام شده اند بسیار کارا می باشد. بدین صورت که می توانید متره یک آیتم را انجام دهید و به بقیه آیتم ها انتقال دهید.

تصویر estimated-meters_1936_5 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

درضمن برای نوشتن فرمول برای هر یک از قسمت های احجام آیتم می توانید برروی کلید “fx” موجود در بالای پنجره موقعیت ها کلیک کنید تا در فرمول نویسی فرمول مربوطه را وارد کنید.

تصویر estimated-meters_1936_6 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

لازم به ذکر است که این فرم نیز از جمله فرم هایی است که برای کار با فرم زیرین احتیاجی به بستن آن نیست. یعنی با حرکت روی آیتم های ریزمتره بدون بستن فرم فرمول، می توانید فرمول های نوشته شده همان ردیف را مشاهده کنید و تغییر دهید. جهت اضافه کردن آیتم به فرم ریزمتره علاوه بر ورود مستقیم آیتم در جدول ریزمتره می توانید از فرم فهرست بها نیز استفاده نمائید.

برای این کار کافی است آیکون فهرست را که در بالای صفحه اصلی ریز متره و کنار اشتال قرار دارد کلیک کرده و در فرم باز شده با گزینش هر فصل آیتم های مورد نظرتان را انتخاب کنید و به فرم ریزمتره اضافه نمایید و در اتمام کار مقادیر آنها را در داخل فرم ریزمتره وارد کنید.

تصویر estimated-meters_1936_7 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

درصورت  کار با فرم فهرست بها می توانید ابتدا ردیف های مورد نیازتان را انتخاب نمایید و سپس با استفاده از آیکون نشان داده شده در شکل بالا آنها را به ریزمتره انتقال دهید. آیتمها را می توان به صورت فقط انتقال و آیتم ها + مرتبط  انتقال داد. در فرم فهرست بها بر اساس موارد مختلفی می توانید فیلترینگ را انجام دهید، موارد همچون نام دفترچه یا نام فصل، نوع آیتم و نیز پایه هر یک از آنها، با انتخاب هر فهرست بها یا انتخاب هر یک از فصول آن نام آیتم های مربوطه نمایان می شود.

در حالت نوع آیتم ها می توانید فیلترینگ را بر اساس عادی یا ستاره دار بودن آیتم ها فیلتر کنید و در نهایت می توانید با انتخاب پایه یا پروژه فهرست بهای هر کدام را ملاحظه کنید. با انتخاب پایه، آیتم های فهرست بهای پایه سیستم را مشاهده می کنید که همراه با فهرست بها منتشر شده اند و اطلاعات پایه ای برنامه می باشند ولی با انتخاب پروژه تنها آیتم هایی را که در پروژه وارد نموده اید به همراه کدهای مرتبطشان ملاحظه می کنید.

از قسمت سمت چپ و بالای فرم فهرست بها می توانید به ترتیب از چپ به راست، با استفاده از آیکون “جستجو” عملیات جستجو را انجام داده، فایل تصویر فهرست بهای جاری بدون کدهای فهرست بها را مشاهده کنید و ملاحظات و نیز تعریف متغیر برای تابع تبدیل کدهای مرتبط آیتم را بنویسید.

در فرم ریزمتره آیتم ها را می توان به چند دسته تقسیم نمود

1- آیتم های عادی

آیتم هایی که در فهرست بها موجود هستند و دارای شرح کامل، بهای واحد، واحد کار و غیره می باشند.

2- آیتم های ستاره دار و فاکتوری

آیتم هایی که در فهرست بها نمی باشند یا در اطلاعات فهرست بهایی آنها تغییراتی اعمال شده است را می توانید به عنوان آیتم ستاره دار تعریف کنید.

برای این آیتم ها می توانید مانند آیتم های عادی شرح آیتم، بهای واحد، واحد کار و غیره تعریف کنید.

تفاوتی که بین آیتم های ستاره دار با فاکتوری وجود دارد، در گزارش های 4951 است به این صورت که آیتم های فاکتوری در آن محاسبه نمی شوند و با تعریف آیتم های فاکتوری نتیجه آن را در فرم دفترچه ها می بینیم ولی در صورتی که در فرم فصول، ستون جداگانه ای به نام ستاره دار برای آیتم های ستاره دار پروژه ها تعریف شده است.

3- آیتم های ستاره دار مبنای قرارداد

می توانید با تعریف آیتم های ستاره دار مبنای قرارداد یعنی با فعال نمودن چک باکس های ” ستاره دار” و “مبنای قرارداد” در پایین فرم ریزمتره، ضرایبی که به آیتم های عادی اعمال می شوند را در آیتم های ستاره دار نیز اعمال نماید.

همانطور که از عنوان چک باکس مشخص است، آیتم های ستاره دار در حین و مبنای قرارداد پیش بینی شده اند بنابراین ضرایب آیتم های عادی به آن اعمال می شود.

4- فاقد تعدیل

در این آیتم تعدیل محاسبه نمی شود یعنی اگر در فرم پیما ن گزینه ” فاقد تعدیل” در پایین فرم را فعال نمائید تعدیل محاسبه نخواهد شد.

5- مجازی

این آیتم ها فقط جنبه نوشتاری دارند و فقط در ریزمتره نوشته شده و به فرم های خلاصه متره و برگه مالی منتقل و محاسبه نمی شوند.

برای تعریف آیتم مجازی کافی است چک باکس موجود در جدول ریزمتره با عنوان ” م ” را فعال کنید.

تذکر

در قسمت فیلترینگ ریزمتره با انتخاب هر نوع از آیتم ها از کمبوی مربوطه می توانید لیست را فیلتر کنید.

توجه داشته باشید که با اعمال هر نوع فیلترینگ روی فرم ها می توانید گزارش مربوط به آن را نیز از فرم گزارشات مشاهده کنید.

نکته

برای تغییر فهرست بها و انتخاب فهرست دیگر برای ورود اطلاعات کافی است تا از کمبوی فهرست بها نام دفترچه مورد نظرتان را انتخاب کنید و دوباره طبق روال ذکر شده به ورود اطلاعات بپردازید

کدهای مرتبط در ریزمتره (اضافه بها- کسر بها)

در فرم ریزمتره با کلیک روی هر ردیف می توانید کدهای مرتبط آن آیتم را ملاحظه کنید (پایین فرم سمت چپ).

در این جدول علاوه بر کد آیتم و شرح آن می توانید تابع تبدیل و فیلد تأثیر آن را مشاهده کنید.

یعنی می توانید تابع آیتم مرتبط را در مقدار یا مبلغ آیتم اصلی اعمال کنید و به فرم ریزمتره اضافه نمائید.

برای اضافه کردن کد مرتبط یا روی سطر آن دابل کلیک کنید یا دکمه سبز رنگ فلش را بزنید، در هر حالت یک منو با دو آپشن اضافه (فقط کلی) و اضافه (جزئی و کلی) نمایان می شود.

اضافه (فقط کلی)

با انتخاب این حالت آیتم مرتبط تنها مقدار کلی آیتم اصلی را می گیرد و حتی اگر آیتم اصلی چندین زیر ردیف داشته باشد باز هم یک ردیف برای کد مرتبط اضافه می شود که مقدار جزئی آن از جمع تمام زیر ردیف های آیتم اصلی استخراج می شود.

اضافه کلی و جزئی

یعنی به ازای هر ردیف از آیتم اصلی یک کد مرتبط معین با همان طول و عرض و ارتفاع (جمع جزئی) به فرم ریزمتره اضافه می شود.

تذکر

در این فرم بین آیتم اصلی و کد مرتبط، لینکی موجود می باشد که با حذف یک آیتم اصلی تمام کدهای مرتبط آن نیز حذف می شوند و نیز با تغییر در مقدار آیتم اصلی، مقدار آیتم مربوطه نیز تغییر می کند.

در نهایت با کلیک روی هر سطر کد مرتبط، در باکس آیتم اصلی ( در بالای جدول کدهای مرتبط) کد آیتم اصلی و ردیف آن را مشاهده می کنید.

اگر در مقدار یک کد مرتبط تغییری را ایجاد نمائید در کنار این عنوان علامت “#” آورده می شود و این علامت عنوان کننده تغییراتی در کد مرتبط می باشد.

نکات مهم

  • امکان تعريف موقعيت و اختصاص ضرايب خاص به هر موقعيت
  • امکان اضافه کردن آيتم به صورت دستي يا با استفاده از فهرست بها
  • امکان تعريف آيتم هاي ستاره دار و امکان انتخابي کردن تنظيمات اين فرم براي ساير آيتم هاي ستاره دار
  • امکان رسم تصوير براي آيتم و نمايش آن در فرم گزارشات
  • امکان اضافه کردن کدهاي مرتبط به فرم ريز متره
  • وجود ارتباط مستقيم بين آيتم هاي اصلي و کدهاي مرتبط با آنها
  • امکان فرمول نويسي براي هر يک از پارامترهاي ورودي آيتم ها
  • دسترسي به فهرست بهاي پايه و مشاهده اطلاعات فهرست بهايي هر آيتم با کليک روي رديف آنها
  • دسترسي آسان به جدول اشتال و استفاده از اطلاعات و انتقال محاسبات به ريزمتره
  • امکان استفاده از راست کليک براي مواردي از قبيل کپي و دريافت و امکانات اضافي و کاربردي ديگر
  • امکان اضافه کردن آيتم هاي ستاره دار و فاکتوري
  • امکان تعريف آيتم هاي مجازي و يا آيتم هاي فاقد تعديل ( مانند فاکتوري ها )
  • امکان مانور عملياتي روي ستونهاي طول و عرض و ارتفاع با توجه به اثر واحد که از واحد کار تبعيت مي کند
  • امکان تغيير نام ستون هاي ريز متره با انجام راست کليک روي نام هر يک
  • دسته بندي آيتم ها براساس تعريف موقعيت ها و نيز فعاليت ها ( فعاليت روشن )
  • اختصاص هر فعالیت به هر يک از آيتم ها ( فعاليت روشن )

رفع اشکال

1- در یکی از ستون های ریز متره که حرف (م)  قابل اضافه کردن است، چه عملکردی دارد؟

جواب) منظور از ستون (م) همان مجازي کردن يک آيتم است. در صورتی که ستون (م) مربوط به يک آيتم تيک خورده باشد آن آيتم در محاسبه خلاصه متره و به تبع آن در فرم هاي مالي و غیره شرکت نمي کند.

2- حذف کامل يک شماره آيتم در پروژه به چه صورت انجام می شود؟

جواب) براي حذف کامل يک شماره آيتم به نحوي که از فرم ريزمتره، خلاصه متره و مالي و آناليز و کلاً از فهرست پروژه حذف شود، بايد در برگه مالي رديف مربوط به آن آيتم را انتخاب نموده و با کليک راست کردن گزينه حذف کامل را انتخاب کنید.

3- به چه صورت مي توانیم براي يک آيتم خاص فرمول واردکنیم؟

جواب) امکان نوشتن فرمول براي يک آيتم در ريزمتره، خلاصه متره و برگه مالي از طريق انتخاب آيکون (f(x موجود در همان فرم فراهم است.

در قسمت مربوطه مي توانيد براي جمع جزئي فرمول خود را وارد کنید، فرمول ثبت شده در گزارش نمايش داده خواهد شد.

4- چگونه مي توانيم تعداد و مقادير مربوط به يک آيتم را به آيتم هاي ديگر نيز اعمال نماییم؟

جواب) آيتم موردنظر را انتخاب کرده و با کليک راست روي آن و زدن نقل به / از و انتخاب نقل به آيتمهاي، آيتم هاي مورد نظر را وارد و تاييد نماييد.

آيتم هاي وارد شده به ليست ريزمتره با همان ابعاد اضافه مي شوند.

5- اگر ملاحظات چند آيتم يکسان باشد چه کاري بايد انجام داد تا نياز به ورود اطلاعات تکراري نباشد؟

جواب) در ليست کمکي که در منوي ابزار وجود دارد شرح ملاحظات را وارد مي کنيم و با کليک بر روي آيتم مورد نظر و زدن فلش سبز، شرح مربوطه به آن رديف اضافه مي شود.

در حالت عکس آن با کليک راست بر روي يک آيتم و انتخاب انتقال به ليست کمکي شرح عمليات يا ملاحظات آن آيتم را جهت استفاده در آيتمهاي ديگر به ليست کمکي منتقل کنيم.

6-  روش كپي كردن چند رديف از ريز متره يا برگه مالي يك پروژه به پروژه ديگر چگونه است ؟ (به شرط باز بودن پروژه مبدا و مقصد)

جواب) مي توانيد با كليك راست نمودن بر روي رديفهاي مورد نظر يك يا چند رديف را انتخاب کرده و از يك پروژه به پروژه ديگر كپي نمایید.

تذكر : كپي رديفها بايد هم جنس باشند يعني ريز متره را نمي توان در برگه مالي كپي نمود.

7- روش اضافه نمودن آيتم فاکتوري در نرم افزار تکسا چگونه است؟

جواب) با زدن آيتم جديد با کد غير فهرست بها، پنجره اي نمايان مي شود که به صورت پيش فرض چک باکس مربوطه به ستاره دار آن فعال مي باشد.

مي توانيد تيک مربوطه به ستاره دار را برداشته و گزينه فاکتوري را تيک بزنيد.

8- مفهوم و کاربرد کد مرتبط در قسمت پايين فرم ريزمتره، خلاصه متره و يا برگه مالي چه مي باشد؟

جواب) کدهاي مرتبط در واقع همان آيتمهاي کسر بها يا اضافه بهاي تعريف شده براي يک شماره آيتم خاص مي باشد.

کدهاي مرتبط ليست شده براي يک آيتم، شامل برخي از کدهاي تعريف شده فهرست بها و کدهاي مجازی مي باشند که طبق شرح فصل آن آيتم ساخته و در نرم افزار گنجانده شده است.

با انتخاب هر آيتم در پروژه اضافه مي شود چنانچه آن آيتم شامل کد مرتبط باشد در بخش مربوطه ليست مي شوند و شما مي توانيد هر کدام از کدهاي مرتبطي که به آن آيتم تعلق مي گيرد را با استفاده از کليک راست روي آن يا با زدن آيکون فلش کناري، به آيتمهاي پروژه خود اضافه نماييد.

9- منظور از عنوان مبناي قرارداد در بخش مشخصات آيتم چه مي باشد و در چه مواقعي مي تواند کاربرد داشته باشد؟

جواب) عنوان مبناي قرارداد معمولاً آيتمهاي ستاره داري هستند که در برآورد ديده شده اند و با آنها مانند آيتمهاي عادي فهرست بها برخورد مي شود يعني همان ضرايب عادي به آنها تعلق مي گيرد.

چنانچه چک باکس مربوط به مبناي قرارداد را براي يک آيتم ستاره دار تيک بزنيد در آن صورت مبلغ آن آيتم ستاره دار، در فرم فصول در ستون فهرست بها لحاظ مي شود و به مبلغ ستون ستاره دار اضافه نخواهد شد.

10- مفهوم و کاربرد موقعيت ها و ضرايب مربوط به آن چیست؟

جواب) مفهوم موقعيت در فرم ريزمتره ديده شده است و منظور از موقعيت، يک نوع دسته بندي از قفل مکاني و يا هر نوع دسته بندي منطقي ديگر مي تواند باشد.

مثلاً اگر بخواهيد آيتمهاي مربوط به ساختمان را با محوطه در ريزمتره به تفکيک داشته باشيد مي توانيد دو موقعيت با اين عناوين بسازيد و آيتمهاي هر موقعيت را جداگانه در دسته خودش وارد کنيد.

همچنين مي توانيد براي هر موقعيت ضريبي را تعريف کنيد. در نهايت اين ضريب در مقدار همه آيتمهاي آن موقعيت اعمال مي شود و عملکرد ضريب آن نيز در فرم خلاصه متره مشاهده مي شود.

11-چگونه می توان از آیتم های ستاره دار تعریف شده در یک پروژه درسایر پروژه ها استفاده کرد؟

جواب) برای استفاده از آیتم های ستاره دار یک پروژه یکی از روشها، کپی آیتم های ستاره دار ازطریق کلیک راست و دریافت آنها در پروژه مقصد می باشد .

روش دیگر انجام این عمل ارسال آیتم ستاره دار تعریف شده از پروژه مبدا به فهرست پایه می باشد، جهت ارسال آیتم های ستاره دار پروژه به پایه بر روی آیتم ستاره دار کلیک راست کنید و گزینه ارسال آیتم به پایه انتخاب نمایید.

12- چگونه می توان قیمت آیتمی که جز فهرست بهای پایه بوده و دچار تغییرات شده است را از فهرست پایه بروز کرد؟

جواب ) برای این منظور ردیف آیتم مورد نظر را انتخاب نموده و پس از کلیک راست گزینه بروزآوری آیتم از پایه را انتخاب کنید.

13- ارسال آیتم ستاره دار به فهرست پایه به چه صورت است ؟

جواب ) بر روی ردیف مورد نظر در فرم ریزمتره کلیک راست کرده و گزینه ارسال به پایه را انتخاب کنید.

14- چگونه می توان تقریب هر یک از ابعاد شامل طول، عرض و ارتفاع را تغییر داد؟

جواب ) برای اعمال تغییر باید از آیکون تقریب موجود در نوار ابزار نرم افزار تکسا استفاده و تقریب های هر فرم را مشخص نمایید.

فیلترینگ گزارش ها

تصویر estimated-meters_1936_8 آموزش کار با صفحه ريزمتره در متره و برآورد با نرم افزار تکسا

با توجه به موارد عنوان شده ،در گزارش ها فرم ريزمتره مي توان به نکات زير اشاره نمود

توسط آپشن “شرح آیتم – مختصر یا مشروح” مي توانيد تعيين کنيد که شرح آيتم ها به صورت مشروح باشد يا مختصر.

در اين فرم مي توانيد آيتم هاي عادي، ستاره دار و فاکتوري را براي گزارشگيري انتخاب کنيد.

در نهايت مي توانيد با تعيين موقعيت هاي دلخواهتان، در آيتم هاي ريزمتره گزارشگيري کنید.

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است