آموزش مدلسازی و بررسی تمرکز تنش با نرم افزار آباکوس (ABAQUS)

  • چهارشنبه 11 دسامبر 2019
  • بازدید ۱۶۳ نفر

تصویر modeling-baner-abacus_745

آموزش مدلسازی و بررسی تمرکز تنش با نرم افزار آباکوس (ABAQUS)

در این بخش آموزش مدلسازی و بررسی تمرکز تنش با نرم افزار آباکوس (ABAQUS) را در قالب فایل PDF قرار داده ایم. مدلسازی و بررسی تمرکز تنش با نرم افزار آباکوس برای دو لوله متصل به هم با قطر های متفاوت و توپر در هفت مرحله به قرار زیر قابل انجام است. مدل کردن سازه مورد نظر در محیط نرم افزارآباکوس – مشخص کردن مواد سازه مورد نظر – اسمبلی کردن – طراحی مراحل حل – STEP – بارگذاری – مش بندی مدل – تحلیل مدل مورد نظر.

مشخصات مدل

طبق شکل ارائه شده دو لوله تو پر متصل به هم با شعاع دایره بزرگ ۱۰۰ میلیمتر، و دایره کوچک ۵۰ میلیمتر، با ارتفاع هر استوانه ۴۰۰ میلیمتر و مقدار بار متمرکز ۱e6 N است. بعد از اجرای نرم افزار آباکوس از قسمت module گزینه part را انتخاب نموده و بر روی آیکن create part کلیک نمایید تا پنجره زیر باز شود سپس مقادیر را وارد نموده و بر روی گزینه continue کلیک کنید تا برای ادامه کار وارد قسمت sketch شوید، از منو ابزار کناری گزینه Create lines را انتخاب کنید.

تصویر modeling-baner-abacus_745

پس از انتخاب گزینه Create lines جهت ترسیم شکل فوق نقاط (۰ و ۴٫) و (۰٫۰۵- و ۴٫) و (۰٫۰۵- و ۰ ) و (۰٫۱- و ۰ ) و (۰٫۱- و ۰٫۴-) و (۱ و ۰٫۴-) را وارد کنید تا شکل مربوطه ترسیم شود.

تصویر modeling-baner-abacus_745

سپس مقدار تمرکز تنش را به وسیله create fillet اعمال می کنیم که ابتدا مقدار شعاع را وارد نموده بعد خط ها را انتخاب می کنیم. بعد از انتخاب گزینه Done و وارد نمودن عدد ۳۶۰ درجه در مقابل Angle شکل زیر ایجاد می شود.

تصویر modeling-baner-abacus_745

 مشخص کردن مواد 

از لیست module گزینه property را انتخاب کرده  و از لیست کناری گزینه create material را انتخاب کنید.

تصویر modeling-baner-abacus_745

 

باکس دانلود
شناسه:
۷۴۵
فرمت فایل:
PDF
لینک دانلود:
جهت دانلود در کانال تلگرامی (ID: @TakCivil) عضو شده و از لینک زیر دانلود را انجام دهید
کتاب های مرتبط
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است