نرم افزار MATLAB به همراه آموزش نصب و فعال سازی

 • دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸
 • بازدید ۹۶۹ نفر

تصویر matlab-software-with-installation-and-activation-training_300

نرم افزار MATLAB به همراه آموزش نصب

با پیشرفت علوم و گسترش روز افزون استفاده از کامپیوترها، انجام محاسبات مهندسی با سرعت و دقت بسیار بالاتری انجام می شود که در این میان استفاده از زبان های مختلف برنامه نویسی راه حل سریع و دقیقی برای انجام این امور می باشد. نرم افزار MATLAB با دارا بودن کتابخانه وسیعی از توابع محاسباتی، ترسیمی، تحلیلی و قابلیت های گسترده و سهولت در استفاده، مورد توجه مهندسین حوزه های مختلف قرار گرفته است.

معرفی نرم افزار MATLAB

متلب یکی از نرم افزار های پر استفاده و قدرتمند در حوزه مهندسی و ریاضی است که طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان دارد. نرم افزار MATLAB امروزه به عنوان یک ابزار استاندارد توسط دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مهندسی به صورت گسترده استفاده می شود. نرم افزار متلب یکی از قدرتمندترین نرم افزارها برای انجام محاسبات و ترسیم نمودار است که با دارا بودن کتابخانه عظیمی از توابع ریاضی، کاربرد های بسیاری در رشته های مهندسی بخصوص رشته مهندسی عمران و زیر مجموعه های آن دارد.

نرم افزار متلب از یک محیط نرم افزاری برای انجام محاسبات عددی و یک زبان برنامه نویسی نسل چهارم تشکل شده است. در MATLAB تمام داده ها (حتی اعداد منفرد) به صورت ماتریس در نظر گرفته می شوند. نام متلب از Matrix Laboratory گرفته شده که به معنای آزمایشگاه ماتریس می باشد که نام آن، رویکرد ماتریس محور بوده را نشان می دهد. نرم افزار متلب علاوه بر قابلیت رسم نمودار، حل مسائل مختلف و محاسبات ریاضی، می تواند به منظور انجام محاسبات فنی و صنعتی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد نرم افزار متلب در مهندسی عمران

در مهندسی عمران می توان آنالیز مُدال (Modal Analysis) سیستم های چند درجه آزادی را به کمک نرم افزار MATLAB انجام داد. در واقع همه ی سازه ها، زمانی که تحت تاثیر نیرویی قرار می گیرند، رفتار دینامیکی از خود نشان می دهند که تحلیل این رفتار دینامیکی بوسیله نرم افزار متلب امکانپذیر است. در نرم افزار MATLAB برای معرفی نیروهای وارده بر درجات آزادی، دو تابع مورد استفاده قرار می گیرد. ورود داده ها در متلب به صورت دستی یا از فایل اکسل یا فایل TXT انجام می شود. نیروها می بایست به صورت عددی یا شتاب پایه و یا به صورت مقادیر گسسته عددی وارد نرم افزار MATLAB شود.

به صورت کلی، امکانات نرم افزار متلب برای آنالیز سیستم های چند درجه آزادی تحت نیروهای دینامیکی وارد بر درجات آزادی، شامل محاسبه فرکانس های طبیعی قاب برای کلیه مودها، محاسبه ماتریس مُدال قاب و رسم نمودار تغییر مکان برای کلیه درجات آزادی بر حسب زمان می باشد. به جرات می توان گفت که در نرم افزار MATLAB پرکاربردترین نرم افزار برنامه نویسی در مهندسی عمران و زیر مجموعه های آن می باشد که بیشتر دانشجویان این رشته با آن سروکار دارند.

راهنمای نصب و فعال سازی نرم افزار متلب

 • فایل نرم افزار متلب به صورت ایمیج ISO می باشد که می بایست آن را در درایو مجازی ویندوز قرار دهید تا برای شما قابل استفاده باشد.
 • در صورتی که از قبل با نرم افزارهای درایو مجازی کار نکرده اید، از این روش استفاده کنید که در ادامه به ترتیب بیان شده: روش قرار دادن فایل ISO در درایو مجازی ویندوز:
 1. فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج نمایید. (پسورد: www.sarzamindownload.com)
 2. نرم افزار Power ISO را دانلود و نصب نمایید.
 3. ویندوز را ریستارت نمایید تا نصب کامل شود. (در زمان نصب نرم افزار تنظیمات را تغییر ندهید)
 4. وارد فولدر ISO Image بشوید. بر روی فایل DVD1 کلیک راست کرده و از منوی Power ISO گزینه Mount Image To Drive را بزنید.
 5. یک درایو مجازی در ویندوز ایجاد شده و محتویات برنامه در آن قرار خواهد گرفت.

روش نصب نرم افزار MATLAB

 1. از طریق My Computer وارد درایو مجازی بشوید.
 2. با اجرای فایل Setup شروع به نصب نرم افزار نمایید.
 3. در پنجره باز شده گزینه Use a File Installation Key را انتخاب کنید.
 4. در پنجره بعدی گزینه Yes را انتخاب نمایید.
 5. گزینه I have the File Installation Key for my license را انتخاب نمایید.
 6. سریال ۰۹۸۰۶۰۷۴۴۳۵۳۹۵۵۶۴۳۵۰۲۱۷۵۱۴۱۲۹۷ را وارد کنید و نصب را ادامه بدهید.
 7. رمانی که DVD2 درخواست شد، فایل DVD2 را در درایو مجازی قرار دهید (طبق مرحله ۴ قسمت قبل). سپس به روال نصب برنامه برگردید و گزینه OK را بزنید تا نصب ادامه پیدا یابد.
 8. بعد از به اتمام رسیدن فرایند نصب، گزینه Activate manually without the Internet را انتخاب نمایید.
 9. در قسمت Enter the full path to your license file, including file name گزینه Browse را بزنید.
 10. آدرس فایل license_standalone.lic واقع در پوشه Crack را داده و مراحل را به پایان برسانید.
 11. وارد فولدر Cracked File بشوید. محتویات این فولدر را در محل نصب برنامه کپی کنید و جایگزین فایل موجود نمایید.
  (در صورتی که فایل را در مسیر مناسب کپی کرده باشید، پیغامی ظاهر می شود که در آن باید گزینه Replace و سپس Continue را بزنید)
 12. برنامه را اجرا نمایید.
 • محل نصب برنامه: فولدر محل نصب برنامه ها در درایو ویندوز و داخل فولدر Program Files قرار دارد.
 • جهت پیدا کردن محل نصب برنامه، روی آیکون آن در دسکتاپ یا منوی استارت کلیک راست کنید و از منویی که باز میشود گزینه Open file location را بزنید.
 • اگر به جای محل نصب برنامه، پوشه حاوی آیکون برنامه باز شد، مجددا روی این آیکون کلیک راست کنید و Open file location را بزنید.
 


تصویر اول
تصویر دوم
تصویر سوم
تصویر چهارم
تصویر پنجم
تصویر ششم
تصویر هفتم
تصویر هشتم
تصویر نهم
تصویر دهم
تصویر یازدهم
تصویر دوازدهم
باکس دانلود
شناسه:
۳۰۰
فرمت فایل:
rar - iso
اندازه فایل:
۸ گیگابایت و ۴۰۰ مگابایت
پسورد فایل:
www.sarzamindownload.com
لینک دانلود:
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است