توضیحات

کدنویسی ها توسط نرم افزار متلب صورت گرفته است

۲۰,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

تحلیل قاب با سقف شیبدار به روش المان محدود با نرم افزار MATLAB

  • چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
  • بازدید ۳۱۰ نفر

تصویر frame-matrix-analysis-with-sloping-roof-with-matlab_2296

تحلیل قاب با سقف شیبدار به روش المان محدود با نرم افزار MATLAB

در این پست پروژه تحلیل قاب با سقف شیبدار به روش المان محدود با نرم افزار MATLAB را قرار دادیم، کد نویسی این پروژه از ابتدای فصل ۴ صفحه ۱۰۷ تا ۱۱۸ کتاب به زبان انگلیسی با موضوع مقدمه ای بر المان محدود با استفاده از نرم افزار MATLAB و ABAQUS نوشته شده است که این کتاب را می توانید با کلیک بر روی لینک موجود در ادامه موضوع کتاب دانلود نمایید.

تصویر frame-matrix-analysis-with-sloping-roof-with-matlab_2296

 توضیحات پروژه

کدنویسی انجام شده در محیط نرم افزار متلب از ترکیب کدنویسی برای تحلیل خرپا و تیر می باشد که عمده تفاوت آن در ابعاد ماتریس ها است، همانند ساختار کدنویسی خرپا ها می بایست در قاب ها هم ماتریس های سختی تک تک اعضا با مختصات محلی نوشته شود و سپس سختی کل قاب با مختصات کلی بدست آید.

واحدهای اندازه گیری و توضیحات 

برای اندازه گیری طول از میلی متر و نیرو از نیوتن استفاده شده است. یک المان تیر-ستون دارای سه درجه آزادی است، یکی به صورت افقی در امتداد محور X ، یکی به صورت عمودی در امتداد محور Y و در آخر چرخش حول محور Z که عمود بر محور XY است. مطابق شکل ارائه شده گره های شماره ۱ و ۵ کاملاً ثابت هستند، یعنی اتصالات پای ستون به صورت گیردار در نظر گرفته شده است، با این وجود در گره های شماره ۱ و ۵ به دلیل ثابت بودن با عدد صفر نشان داده می شوند، گره های شماره ۲ ، ۳ و ۴ آزاد هستند که درجه آزادی آنها با نماد u ، v و θ نشان داده و با عدد ۱ مشخص شده اند.

مشخصات قاب دو بعدی شیبدار

  • سطح مقطع اعضا برابر ۵۲۱۰ میلی متر مربع در نظر گرفته شده است.
  • ممان اینرسی ۷^۱۰*۸٫۶۴ میلی متر به توان ۴ در نظر گرفته شده است.
  • مدول الاستیک برابر ۲۰۰۰۰۰ مگاپاسکال می باشد.
  • دهانه قاب ۱۲۰۰۰ میلی متر است، ارتفاع راس سقف در وسط دهانه ۶۰۰۰ میلی متر و نیز ارتفاع ستون برابر ۵۰۰۰ میلی متر می باشد.

فایل کدنویسی شده پروژه

در محیط نرم افزار متلب ۹ فایل جداگانه کدنویسی شده که فایل اجرایی آن با پسوند frame.m است، با اجرای فایل مربوطه در کنار سایر فایل ها خروجی پروژه مطابق موارد زیر در فایل نوت پد با پسوند txt ایجاد می شود.

خروجی پروژه :

 

باکس دانلود
شناسه:
۲۲۹۶
توضیحات:
کدنویسی ها توسط نرم افزار متلب صورت گرفته است
قیمت:
۲۰,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است