توضیحات

فایل فرترن و دیتای ورودی با فرمت txt دارد

۳۳,۰۰۰ تـــــومان

مطالب مرتبط

شبیه سازی جریان آب در کانال مستقیم ساده با روش شبکه بولتزمن در فرترن

  • جمعه 12 آذر 1400
  • بازدید ۴۹ نفر

تصویر flow-simulation-in-straight-channel-with-fortran_2731

شبیه سازی جریان آب در کانال مستقیم ساده با Fortran

در این بخش پروژه شبیه سازی جریان آب در کانال مستقیم ساده با روش شبکه بولتزمن در نرم افزار Fortran آماده کرده ایم که در ادامه توضیحاتی از معرفی پروژه و روش شبکه بولتزمن (LBM) ارائه شده و لینک خرید پروژه قرار داده شده است.

معرفی پروژه

در این پروژه معادلات آب کم عمق با زمان آرامش نسبی ثابت بر اساس شبکه های ۹ سرعته مربعی با استفاده از روش شبکه بولتزمن (Lattice Boltzmann) در محیط Fortran 90 پیاده سازی می شود. این پروژه شرایط مرزی دوره ای / غیر دوره ای را در محدوده جهت y و شرایط مرزی لغزش / بدون لغزش در مرزهای جهت x را ارائه می کند. در صورتی که یک شرط مرزی غیر دوره ای اجرا شود، نیاز به تخلیه واحد شناخته شده در مرز بالادست و ارتفاع سطح آب شناخته شده در مرز پایین دست ارائه شده توسط کاربر خواهد بود.

روش شبکه بولتزمن

روش شبکه بولتزمن (Lattice Boltzmann Method) یک روش دینامیک سیالات محاسباتی برای شبیه سازی جریان سیال می باشد که به جای حل معادلات ناویه-استوکس، معادله بولتزمن گسسته شده مورد استفاده قرار می گیرد. روش LBM یک تکنیک شبیه سازی برای هندسه های پیچیده (مثل فراکتال (Fractal)) می باشد. روش شبکه بولتزمن (LBM) مزایای زیادی نسبت به دیگر روش های مرسوم دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) به ویژه در برخورد با مرزهای پیچیده و محیط متخلخل در ابعاد میکروسکوپیک دارد و شامل موازی سازی الگوریتم می باشد. شبیه سازی جریان چند فازی اغلب یک چالش برای CFD بوده و دلیل آن نیز حرکت و رابط دگردیسی می باشد که در روش شبکه بولتزمن به راحتی قابل تحلیل است.

باکس دانلود
شناسه:
۲۷۳۱
توضیحات:
فایل فرترن و دیتای ورودی با فرمت txt دارد
قیمت:
۳۳,۰۰۰ تـــــومان
ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است