ایجاد دفترچه خاص در نرم افزار تکسا

  • چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۲
  • بازدید ۱۴۳ نفر

تصویر Creating-a-special-notebook-in-taksa-software-1883 ایجاد دفترچه خاص در نرم افزار تکسا

ایجاد دفترچه خاص در نرم افزار تکسا

امکان تعریف فهرست بهای خاص تنها در نسخه های جامع نرم افزار تکسا امکان پذیر می باشد.

تعریف فهرست بهای خاص به دو صورت امکان پذیر می باشد

  • تعریف فهرست بهای خاص در اطلاعات پایه
  • تعریف فهرست بهای خاص در پروژه

همانطور که از عناوین گفته شده استنباط می شود اگر فهرست بهای خاص در اطلاعات پایه تعریف شود در سایر پروژه ها (البته با سال پایه یکسان) نیز قابل انتخاب و استفاده می باشد. اما چنانچه فهرست بهای خاص در یک پروژه ایجاد شود تنها در همان پروژه قابل استفاده می باشد.

نحوه تعریف فهرست بهای خاص در پروژه

بعد از باز کردن پروژه ای که می خواهیم فهرست بهای خاص را برای آن تعریف نماییم وارد فرم پیمان شده با انتخاب كليد” خاص” پنجره ليست دفترچه هاي پروژه باز خواهد شد

تصویر estimated-meters_1883_1-min ایجاد دفترچه خاص در نرم افزار تکسا

در اين پنجره با زدن كليد + يك رديف به ليست اضافه خواهد شد.

روش تعریف یا ایجاد فهرست بهای خاص در اطلاعات پایه

براي عدم تلاقی شماره دفترچه جديد با شماره فهارس پايه، تكسا شماره دفترچه جديد را از عدد 100 به بعد خواهد ساخت. براي تغيير نام دفترچه كافيست در ليست موجود، نام دفترچه را انتخاب نموده و آن را تغيير دهید.‌ لازم به ذكر است كه دفترچه جديد فقط مختص همين پروژه مي باشد. بعد از تعریف دفترچه جدید، فرم پیمان را تایید کنید و وارد فرم ضرایب شوید. در فرم ضرایب از کمبوی فهرست بها دفترچه جدید را انتخاب و با زدن + فصل های مورد نیاز را تعریف نمایید. از قسمت پایین فرم عناوین فصل ها را وارد کنید. فصل تجهیز و همچنین ضرایب را نیز برای این دفترچه وارد کنید.

تصویر estimated-meters_1883_2-min ایجاد دفترچه خاص در نرم افزار تکسا

بعد از تعریف فصل های دفترچه های خاص در فرم ضرایب، برای وارد کردن آیتمهای دفترچه خاص خود می توانید آیکون فهرست بها (موجود در ابزار) را در یکی از فرمهای ریزمتره، خلاصه متره یا برگه مالی انتخاب و  بعد از تعیین دفترچه خاص به تفکیک هر فصل آیتمها را تعریف نمایید.

تصویر estimated-meters_1883_3-min ایجاد دفترچه خاص در نرم افزار تکسا

نحوه استفاده از این فهرست خاص مانند سایر فهارس بها می باشد.

نحوه تعریف یا ایجاد فهرست بهای خاص در اطلاعات پایه

لازم به یادآوری است که اعمال هر گونه تغییرات در اطلاعات پایه تنها از طریق کاربر مدیر سیستم امکان پذیر می باشد. برای تعریف فهرست بهای خاص در پایه لازم است. پروژه ای را به دلخواه باز نموده و از منوی پایه (واقع در بالای فرم تکسا) تب دفترچه ها رانتخاب نمایید. در تب دفترچه ها با توجه به سال پایه انتخابی لیست دفترچه های آن سال قابل مشاهده می باشد. شما می توانید بسته به نیاز خود سال پایه دلخواه را انتخاب نمایید. برای اضافه کردن ردیف فهرست بهای خاص آیکون + را از قسمت پایین سربرگ دفترچه ها انتخاب نمایید.

با این کار فرم مبنای دفترچه ها باز خواهد شد. در این فرم لیست کلیه فهارس بهای سازمان را مشاهده می کنید. برای اضافه کردن فهرست بهای خاص خود + را بزنید و نام دفترچه را وارد کنید. همانطور که ملاحظه می کنید دفترچه خاص شما را از سیستم از 100 به بعد در نظر می گیرد. در ادامه ردیف مربوط به فهرست بهای خاص خود را انتخاب نموده و از طریق آیکون  فلش سبزرنگ مربوطه به سال پایه مربوطه انتقال می دهیم. در ادامه برای تکمیل کار، تب فصول را انتخاب نمایید. لازم است تا فصول مربوط به فهرست بهای خاص را در این سربرگ اضافه کنید.

برای این کار از + واقع در پایین فرم استفاده نمایید و شماره فصل و شرح فصل را وارد نمایید. بعد از تعریف فصول، تب فهرست بها را انتخاب نمایید و به ازای هر فصل آیتمهای آن را اضافه و تعریف نمایید. دقت نمایید تا سال پایه، فهرست بها و عنوان فصل درست انتخاب شده باشد. شما می توانید برای تعریف فصول و آیتمهای مربوطه، اطلاعات پایه را الگو قرار دهید. بعد از اتمام کار آیکون save را از گوشه سمت چپ فرم بزنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

با انجام تعریف فهرست بهای خاص در سال پایه مربوطه در زمان تعریف پروژه های جدید با آن سال پایه، نام دفترچه خاص شما نیز در لیست دفترچه های موجود دیده می شود و قابل انتخاب به عنوان فهرست بهای منظم به پروژه می باشد. در پروژه های موجود نیز می توانید از طریق فرم پیمان آیکون + را انتخاب و دفترچه خاص خود را انتخاب نمایید


ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است