کپی و تغییر سال پروژه در نرم افزار تکسا – آموزش تکسا

  • شنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۹
  • بازدید ۴۱۳ نفر

تصویر copy-and-change-project-year-in-taksa-software_1836

کپی و تغییر سال پروژه در نرم افزار تکسا

با کلیک روی آیکون کپی موجود در بالای صفحه اصلی نرم افزار تکسا (درخت پروژه ها) در پنجره باز شده می توانید هر گونه کپی و تغییر سال پروژه در نرم افزار تکسا را انجام دهید. این عمل مانند Save As در برنامه های کاربردی ویندوز می باشد. در این فرم در درخت سمت راست پروژه های مبدا و در درخت سمت چپ پروژه های مقصد را مشاهده می کنید.

با انتخاب یک پروژه از مبدأ (درخت سمت راست) و نیز پروژه ای در سمت چپ، می توانید هر یک از بخشهای مختلف، دفترچه های موجود پروژه مبدأ را انتخاب کرده و با کلیک روی تایید به پروژه مقصد کپی نمائید. اگر پروژه مادر را به عنوان مبدا در نظر بگیرید می توانید با فعال کردن (با زیر پروژه ها) کپی زیرپروژه ها را نیز انجام دهید.

تصویر copy-and-change-project-year-in-taksa-software_1836

همچنین برای کپی از یک پروژه به پروژه جدید دیگر می‌توانید با فعال کردن چک باکس پروژه جدید و تعیین نام پروژه جدید این کپی برداری را انجام دهید. برای این کار باید آپشن ” پروژه جدید” را انتخاب نمایید، در این عمل علاوه بر اینکه می توانید برای کپی برداری بخشهای مختلف هر دفترچه را فعال و یا غیر فعال کنید، این امکان به کاربر داده شده است که سال پروژه را نیز تغییر دهد، یعنی پروژه انتخابی را با سال پایه ای متفاوت ایجاد کند.

همچنین در حین اجرای عمل کپی می توانید، آیتم های ستاره دار را کپی کنید یا از عمل کپی آنها ممانعت به عمل آورید و نیز با فعال کردن چک باکس ” محاسبه کامل” می توانید فرم های پروژه مقصد را محاسبه کرده و آنها را تکمیل کنید.

 چگونه می توان اطلاعات پروژه ای را در پروژه ای دیگر کپی نمود

 جواب) یکی از راههای کپی اطلاعات از یک پروژه به پروژه دیگر استفاده از دکمه کپی موجود بر روی درخت پروژه ها می باشد. در واقع این دکمه مربوط به کپی و تغییر سال می باشد، یعنی هم می توانید اطلاعات یک پروژه را در پروژه دیگر کپی کنید و هم اطلاعات یک پروژه را در یک پروژه جدید حتی با تغییر سال فهرست بها کپی نمایید.

بروز آوری

 این گزارشات یک مدل گزارشگیری آماری می باشد که می توانید پروژه جاری را با پروژه دیگر مقایسه کنید. دراین گزارش گروه بندی براساس فصل ها می باشد. در هر فصل آیتم های استفاده شده هر پروژه را مشاهده می کنید. هرآیتم نیز مشخص شده است که مربوط به کدام پروژه و چه سال فهرست بها می باشد.

تصویر copy-and-change-project-year-in-taksa-software_1836

ثبت نظر
ریفریش کنید!
نظرات کاربران (۰ مورد)

هیچ نظری ثبت نشده است